اخبار نمایندگان مجلس و شوراها و خبرگان و تخصصی سیاسی

گوزل آستارا اولین فیلم مستند میراث فرهنگی و گردشگری و زیارتی و حیات وحش بندر استارا رو نمایی می شود

اولین فیلم مستندجامع  میراث فرهنگی و گردشگری و زیارتی  و حیات وحش  بندر استارا رو نمایی می شود

اسماعیل اسدی دارستانی مدیر عامل شركت تعاونی مستند سازان نور گفت : این فیلم در سال 1391 شروع  به فیلم برداری  شده است

و فیلم برداری آن در فروردین ماه 1394 به اتمام رسید و هماكنون كارتدوین آن به اتمام رسیده است .

این فیلم ساز مستند افزود : تاكنون این شركت چهار فیلم مستند ساخته است از جمله1- فریاد بی صدا (تخریب محیط زیست ) 2-  اربعین در آستارا 3-محرم و صفر در امام زادگان4-فیلم سه دقیقه سكوت (امربه معروف و نهی از منكر  و فیلم ) 4-فیلم كوتاه مبهم5- مستند ما می توانیم (آموزشگاه معلولان نوجوان آستارا )5-فیلم كوتاه راهیان نور آستارا 6- فیلم مستند غدیر خم در آستارا و امام زادگان .....و هفتیمین فیلم من گوزل آستارام( به تصویر كشیدن آثارمیراث فرهنگی  و قدیمی و حیات وحش و گردشكری وزیار تی  آستارا  ) كه مدت چهار سال كار فیلم برداری و تدوین آن به طول

كشیده است..

اسماعیل اسدی دارستانی : علت ساخت این فیلم این بود آستارا جزو بیست شهر  گردشگری كشور است و فیلم و تصویر كامل

از میراث فرهنگی و گردشگری  و حیات وحش و  اماكن سیاحتی و زیارتی نشده بود و شركت تعاونی مستند سازان با

تیم كار آموزده از سال 1390  این كار را با نوشتن فیلم مستند  و با كمك تیم مجرب با مدیریت داخلی  بیژن ورودی ازفیلم سازان پیسكوت آستارا شروع به فیلم برداری  نمود و امسال كار تدوین آن بعداز چند سال به اتمام رسید...لازم می دانم از راهنمایی استاد قلنچ كهندلمستند ساز و عكاس تجربی تشكر كنم و همینطور مهندس سخی كار  كارشناس اداره ارشاد آستارا ...و انشا الله  در آینده نزدیك من گورل آستارام   اولین فیلم مستند  جامع گردشگری و میراث فرهنگی و زیارتی و حیات وحش به تصویر خواهد رسید.

وی در ادامه گفت : نویسنده و كارگردان و تهیه كننده  این فیلم اسماعیل اسدی دارستانی و فیلم برداران سارا نیكویی و محمدرضا اسدی و كارگردان هنری : بیژن ودودی  و تدوین جلوهای ویزه فیلم : علی رضا شب نشین  بودند و با مشاوره و راهنمایی  استاد پیسكوت فیلم و عكس (مستند ساز )گیلان قلنچ كهندل و همكاران فیلم : پیام ثمین و محمد ثمین و مهندس رحیم نصرتی و مهندس نیما سیفی نزاد

این فیلم ساز مستنددر خاتمه افزود: در آینده نزدیك رو نمایی این فیلم در آستارا انجام خواهد شد و از آقای جوان ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا و نماینده آستارا  ومهندس شفقی فرماندار  ،امام جمعه  و بخشداران لوندویل و مر كزی و شهرداران آستارا  و لوندویل  وسرهنگ مهدی زاده  فرماندهی انتظامی وفرماندهی  هنگ مرزی و سپاه  وهمكاری خوب روسای ادارات  تعاون و اوقاف وگمرك  و آموزش و پروش و مهندس قلی نزادحفاظت محیط زیست  و  پردل ریس نمایندگی میراث فرهنگی و بادروح مدیر اجرایی و هیات امنا امامزادگان آستارا  تقدیر و تشكر می كنیم...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شریعتمداری: خط امام خاطره نیست که هرکسی هرطوری خواست تحریف کند

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان طی سخنانی در مجمع عالی بسیج در مشهد، با اشاره به تلاش های جریانهای معاند برای تحریف خط امام اظهار داشت: خط تحریف راه امام از ابتدا هم دنبال می‌شد ولی این روزها شدت بیشتری گرفته است و همینکه دشمن تحریف راه امام را هم از بیرون و هم از درون دنبال می‌کند نشاندهنده ماندگاری خط امام است.

وی با بیان اینکه خط امام خاطره و رویا نیست که هرکسی آن را هرطوری خواست تعریف و تحریف کند، گفت: این خط اصول مشخص و تعریف شده دارد.

شریعتمداری تصریح کرد: امروز دشمن به دنبال تحریف محتواست غافل از اینکه خط امام تکثیر شده و این را به وضوح می‌شود دید.

مدیرمسئول روزنامه کیهان شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه را نمونه واقعی پایبندی به خط امام عنوان کرد و افزود: اینها نواده واقعی امام(ره) هستند.

شریعتمداری با بیان اینکه دشمن برای تحریف محتوا از چند زاویه وارد می‌شود، تصریح کرد: دشمن نمی‌تواند آنچه را که می‌خواهد از خط امام تحریف کرده و به عنوان نظر امام مطرح کند، از زبان خودش بگوید مثلا کسی از اوباما قبول نمی‌کند که بگوید امام(ره) گفته مرگ بر امریکا نگویید، الزاما باید از زبان خودی ها گفته شود آن هم نه از زبان خودی های معمولی بلکه باید از زبان کسانی بگوید که سابقه حضور مثبت در نظام و انقلاب داشته باشد.

وی ادامه داد: افرادی که بهر دلیلی دچار لغزش شدند، بهترین موارد برای شکار دشمن هستند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: در سالهای ابتدایی انقلاب، سکولاریسم عمدتا در میان گروه های ضد انقلاب بود اما امروزه به درون ذهن و باور برخی از مسولان نیز کوچ کرده است و اگر در آن زمان بی نقاب بود، الان با نقاب وارد می شود.

شریعتمداری افزود: فرق است میان کسی که میگوید ابراهیم برای ماست و کسی که میگوید راه ما ابراهیمی است. برخی می گویند امام متعلق به ماست چون با او نسبت داری و یا چون در زمان انقلاب او بودیم.

وی خطاب به این افراد گفت: امام متعلق به شماست یا امثال شیخ زکزاکی و شیخ نمر و سید حسن نصرالله؟ امام برای کسانی است که راه او را ادامه می‌دهند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: مراجعه به راه و مبانی امام بود که فتنه 88 را ناکام گذاشت.

شریعتمداری اظهار داشت: امروز برخی افراد، بخشی از سخنان امام را که با حرکات خود ناهمخوان می‌بینند، به گونه ای متفاوت و همخوان با حرکات خود مطرح می‌کنند.

وی تاکید کرد: اگرچه این جریان تحریف عقبه سختی دارد ولی ما توان عبور از آن را داریم و مشکلی که آنها دارند این است که اصول و مبانی خط امام آنچنان صریح و روشن است که تحریف به این شکل دیگر ممکن نیست.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: راه دیگر آنها برای عبور از این بن بست برداشتن مرزهاست که روی آن هم تاکید زیادی می کنند. اخیرا دشمنان گزارشی داشتند که برداشت من این بود که می گویند مشکل کنونی ما این است که حالا که افرادی از قشر روحانیت با ما همراه شده اند افرادی مثل نصرالله و نمر و باقر سلمان تراز روحانیت را بالا برده اند.

شریعتمداری در ادامه سخنانش گفت: احسان طبری (از تئوریسین های بزرگ حزب توده) -که خدا رحمتش کند و مطمئنا سلمان مُرد- وقتی از مارکسیسم برگشت و امام آزادش کرد، ک.گ.ب و دیگران دنبال کشتن او بودند. طبری می‌گفت امام شما ما را خلع سلاح کرد چون هیچ نکته مشترکی با امپریالیسم باقی نگذاشت. می‌گفت امام شما به شدت در مقابل امریکا و همچنین ما ایستاد و بر خلاف ما کوتاه نیامد. می‌گفت این مرزبندی امام هیچ جایی برای حضور ما باقی نگذاشت.

وی همچنین با بیان اینکه اگر مرزبندی با دشمن داشتیم فتنه 88 رخ نمی‌داد، تصریح کرد: اگر مرز مشخص نشود دشمن تبدیل به رقیب و بعد شریک بعد هم تبدیل به خاله و خواهرزاده خواهد شد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: نباید بگذاریم فضا دست کسانی بیفتد که کم شمار و ژنرال های بی سرباز اند. البته آنها سرو صدای زیاد دارند -از جمله رسانه های خارجی- اما پیاده نظام ندارند.

شریعتمداری در پایان گفت: بچه حزب اللهی‌ها نباید از سرو صداها بترسند باید نظرات خودشان را بگویند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معتمدان هیأت‌‌های اجرایی انتخابات خبرگان و مجلس با توافق وزارت کشور و شورای نگهبان یکی شدند

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات و عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اعلام کرد پیشنهادی از سوی وزارت کشور برای هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ارسال شد مبنی بر اینکه 8 نفر از معتمدین هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری با هیأت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی باشند.

وی افزود: طبق قانون برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری باید هیئت‌های اجرایی تشکیل شود، اما منعی وجود ندارد که ترکیب هیأت اجرایی هر دو انتخابات مشابه یکدیگر باشند، هرکدام از این هیئت‌های اجرایی یک بخش شخصیت حقیقی دارند و یک بخش شخصیت حقوقی، آن 8 نفر معتمدی که برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند، اشخاص حقیقی هستند، لذا برای صرفه‌جویی در امکانات و تسهیل روند برگزاری 2 انتخابات که به‌صورت همزمان قرار است برگزار شود، این پیشنهاد از سوی وزارت کشور مطرح شد و مورد موافقت شورای نگهبان قرار گرفت.

سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات بر همین اساس یادآور شد: در یک دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی که به‌صورت همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری برگزار شد، همین پیشنهاد مطرح شد و مورد موافقت شورای نگهبان و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات قرار گرفت مبنی بر اینکه معتمدان هیئت‌هایی اجرایی یکی باشند، ازاین‌رو در این دوره از انتخابات هم این پیشنهاد مطرح و قرار شد این کار انجام شود.

وی ادامه داد: معتمدین هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری پیش‌ازاین تشکیل‌شده و بناست همین 8 نفر معتمدین انتخاب‌شده به‌عنوان هیئت‌ اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی هم فعالیت کنند،

ره‌پیک تأکید کرد: برای انتخاب هیئت‌های اجرایی، از طرف دستگاه اجرایی گروهی پیشنهاد می‌شوند تا توسط هیئت‌های نظارت تأیید شوند، این هیئت‌های اجرایی کارهای اجرایی را انجام می‌دهند مانند تعیین شعب اخذ رأی و یا مباحث دیگر، البته این هیئت‌های اجرایی صلاحیتی هم در بحث بررسی ابتدایی صلاحیت کاندیداهای انتخابات دارند.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: از فردا که ثبت‌نام مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود، باید همزمان هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس دهم نیز تشکیل شود، اما بر اساس مقررات و طبق توافقی که بین وزارت کشور و شورای نگهبان انجام‌شده، همان 8 نفر معتمدی که برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند، به‌عنوان معتمدین در هیأت اجرایی مجلس شورای اسلامی شرکت می‌کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان

محمد دهقان نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی
دهقان در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری:
ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی «تشریفاتی» است/ کار ویژه هیچ نهادی مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ستادی تشریفاتی است، گفت: کار ویژه هیچ نهادی مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست.

1394/09/27 - 12:07:00
ایران و فرانسه
ظهر فردا
نشست مشترک خبری رؤسای مجلس ایران و فرانسه برگزار می‌شود

رؤسای مجالس ایران و فرانسه ظهر فردا در ساختمان مشروطه بهارستان در یک نشست مشترک خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی حضور می‌یابند.

1394/09/27 - 11:37:00
حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد
ابوترابی‌فرد:
نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر تحول علمی اقتصادی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه تحول اقتصادی از علم و فناوری می‌گذرد، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای قطع وابستگی اقتصاد ملی به فروش مواهب طبیعی تأثیرگذار باشند.

1394/09/27 - 11:01:00
محمدرضا پورابراهیمی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس
عضو شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با فارس:
تک‌رقمی کردن تورم در شرایط رکودی تیر خلاص به تولید کشور است/ تأکید بر اتخاذ سیاست‌های ضدرکودی از سوی دولت

عضو شورای پول و اعتبار با تأکید بر اتخاذ سیاست‌های ضدرکودی از سوی دولت، گفت: کشور، امروز هم از رکود داخلی و هم از رکود حاکم بر اقتصاد جهانی رنج می‌برد و تک‌رقمی کردن تورم در این شرایط تیر خلاص به تولید کشور است.

1394/09/27 - 09:33:00
انتخابات
گزارش فارس از اولین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان
اولین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری پایان یافت+جزئیات

نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با حضور مسئولان اجرایی در وزارت کشور و فرمانداری‌های مراکز استان‌ها آغاز شد.

1394/09/26 - 12:38:00
علی لاریجانی روز پزشک
لاریجانی ‌در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر:
آل‌سعود ‌در فروش نفت بحران‌آفرینی کرد‌/ مشکلات فرهنگیان ‌برطرف می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلاتی ‌که فرهنگیان با آن روبه‌رو هستند، به دلیل مسائل هسته‌ای بود که با برطرف شدن آن به زودی شاهد برطرف شدن مشکلات فرهنگیان نیز خواهیم بود.

1394/09/26 - 12:20:00
صحن علنی مجلس شورای اسلامی، ۱۵ آذر ۱۳۹۴
دستور کار جلسات علنی مجلس اعلام شد
رحمانی فضلی و فانی برای پاسخ به سوال نمایندگان به مجلس می‌آیند

دستور کار جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در هفته آینده اعلام شد که براساس آن وزرای کشور و آموزش و پرورش برای پاسخ به سوال نمایندگان در مجلس حاضر خواهند شد.

1394/09/26 - 12:05:00
صحن علنی مجلس شورای اسلامی، ۱۵ آذر ۱۳۹۴
دستور کار جلسات هفتگی کمیسیون‌های مجلس اعلام شد
یازده وزیر برای پاسخ به سوال نمایندگان در کمیسیون‌ها حاضر خواهند شد

دستور کار جلسات کمیسیون‌های مجلس در هفته آینده اعلام شد که براساس آن 11 نفر از وزرا برای پاسخ به سوال نمایندگان در کمیسیون‌ها حاضر خواهند شد.

1394/09/26 - 11:51:00
حامد قادرمرزی
نایب رییس اول فراکسیون دانشگاهیان مجلس مطرح کرد
لایحه خروج از رکود گامی برای اشتغال نخبگان/ تعدیل دانشگاه‌های بی‌کیفیت

نایب رییس اول فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه خروج از رکود گامی در راستای ایجاد بازار کار برای نخبگان کشور در سال‌های آینده است.

1394/09/26 - 11:16:00
انتخابات
اختصاصی فارس
اعضای هیأت اجرایی انتخابات شهر تهران انتخاب شدند + اسامی

اعضای هیأت اجرایی انتخابات شهر تهران انتخاب شدند.

1394/09/25 - 18:54:00
شورای نگهبان
تایید طرح اصلاح بند(ی) تبصره (2) قانون بودجه سال 1394 کل کشور

شورای نگهبان طرح اصلاح بند(ی) تبصره (2) قانون بودجه سال 1394 کل کشور را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.

1394/09/25 - 16:47:00
بروجردی
بروجردی در پیامی به همتایان خود در کشورهای اروپایی:
دستگیری و صدور حکم اعدام «شیخ النمر» مصداق ظلم و بیدادگری است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پیامی خطاب به همتایان خود در کشورهای اروپایی، خواستار مساعدت و موضع گیری آن ها برای آزادی «شیخ النمر» روحانی عربستان شد.

1394/09/25 - 16:15:00
پزشکیان نماینده تبریز
پزشکیان در گفت‌وگو با فارس:
مقصر دانستن دولت فعلی در موضوع رکود نوعی فرار به جلو است/ رفع رکود به سادگی انجام‌پذیر نیست

نماینده مردم تبریز در مجلس، مشکل اصلی امروز کشور را رکود خواند، اما تأکید کرد که مقصر دانستن دولت فعلی در موضوع رکود نوعی فرار به جلو و عوام‌فریبی است.

1


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متن اعلامیه جهانی حقوق بشر

متن اعلامیه جهانی حقوق بشر
این «اعلامیه جهانی حقوق بشر» را به عنوان یک استانده ی مشترک و دستاورد تمامی ملل و ممالک اعلان میکند تا هر انسان و هر عضو جامعه با به خاطرسپاری این «اعلامیه»، به جد در راه یادگیری و آموزش آن در جهت ارتقای حرمت برای چنین حقوق و آزادیهایی بکوشد و برای اقدامهای پیشبرنده در سطح ملی و بین المللی تلاش کند تا [همواره] بازشناسی مؤثر و دیده بانی جهانی [این حقوق ] را چه در میان مردمان «ممالک عضو» و چه در میان مردمان قلمروهای زیر فرمان آنها [تحصیل و] تأمین نماید.• ماده ی ۱

تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنها ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر برادرانه رفتار کنند.

• ماده ی ۲

همه انسانها بی هیچ تمایزی از هر سان که باشند، اعم از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده ی دیگری، خاستگاه اجتماعی و ملی، [وضعیت] دارایی، [محل] تولد یا در هر جایگاهی که باشند، سزاوار تمامی حقوق و آزادیهای مصرح در این «اعلامیه»اند. به علاوه، میان انسانها بر اساس جایگاه سیاسی، قلمروقضایی و وضعیت بین المللی مملکت یا سرزمینی که فرد به آن متعلق است، فارغ از اینکه سرزمین وی مستقل، تحت قیمومت، غیرخودمختار یا تحت هرگونه محدودیت در حق حاکمیت خود باشد، هیچ تمایزی وجود ندارد.

• ماده ی ۳

هر فردی سزاوار و محق به زندگی، آزادی و امنیت فردی است.

• ماده ی ۴

هیچ احدی نباید در بردگی یا بندگی نگاه داشته شود: بردگی و داد و ستد بردگان از هر نوع و به هر شکلی باید باز داشته شده و ممنوع شود.

• ماده ی ۵

هیچ کس نمی بایست مورد شکنجه یا بیرحمی و آزار، یا تحت مجازات غیرانسانی و یا رفتاری قرارگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی گردد.

• ماده ی ۶

هر انسانی سزاوار و محق است تا همه جا در برابر قانون به عنوان یک شخص به رسمیت شناخته شود.

• ماده ی ۷

همه در برابر قانون برابرند و همگان سزاوار آن اند تا بدون هیچ تبعیضی به طور برابر در پناه قانون باشند. همه انسانها محق به پاسداری و حمایت در برابر هرگونه تبعیض که ناقض این «اعلامیه» است. همه باید در برابر هر گونه عمل تحریک آمیزی که منجر به چنین تبعیضاتی شود، حفظ شوند.

• ماده ی ۸

هر انسانی سزاوار و محق به دسترسی مؤثر به مراجع دادرسی از طریق محاکم ذیصلاح ملی در برابر نقض حقوق اولیه ای است که قوانین اساسی یا قوانین عادی برای او برشمرده و به او ارزانی داشته اند.

• ماده ی ۹

هیچ احدی نباید مورد توقیف، حبس یا تبعید خودسرانه قرار گیرد.

• ماده ی ۱۰

هر انسانی سزاوار و محق به دسترسی کامل و برابر به دادرسی آشکار و عادلانه توسط دادگاهی بیطرف و مستقل است تا در برابر هر گونه اتهام جزایی علیه وی، به حقوق و تکالیف وی رسیدگی کند.

• ماده ی ۱۱

۱. هر شخصی متهم به جرمی کیفری، سزاوار و محق است تا زمان احراز و اثبات جرم در برابر قانون، در محکمه ای علنی که تمامی حقوق وی در دفاع از خویشتن تضمین شده باشد، بیگناه تلقی شود.

۲. هیچ احدی به حسب ارتکاب هرگونه عمل یا ترک عملی که مطابق قوانین مملکتی یا بین المللی، در زمان وقوع آن، حاوی جرمی کیفری نباشد، نمیبایست مجرم محسوب گردد. همچنین نمی بایست مجازاتی شدیدتر از آنچه که در زمان وقوع جرم [در قانون] قابل اعمال بود، بر فرد تحمیل گردد.

• ماده ی ۱۲

هیچ احدی نمیبایست در قلمرو خصوصی، خانواده، محل زندگی یا مکاتبات شخصی، تحت مداخله [و مزاحمت] خودسرانه قرار گیرد. به همین سیاق شرافت و آبروی هیچکس نباید مورد تعرض قرار گیرد. هر کسی سزاوار و محق به حفاظت قضایی و قانونی در برابر چنین مداخلات و تعرضاتی است.

• ماده ی ۱۳

۱. هر انسانی سزاوار و محق به داشتن آزادی جابه جایی [حرکت از نقطه ای به نقطه ای دیگر] و اقامت در [در هر نقطه ای] درون مرزهای مملکت است. ۲. هر انسانی محق به ترک هر کشوری، از جمله کشور خود، و بازگشت به کشور خویش است.

• ماده ی ۱۴

۱. هر انسانی سزاوار و محق به پناهجویی و برخورداری از پناهندگی در کشورهای پناه دهنده در برابر پیگرد قضایی است.

۲. چنین حقی در مواردی که پیگرد قضایی منشأیی غیرسیاسی داشته باشد و یا نتیجه ارتکاب عملی مغایر با اهداف و اصول «ملل متحد» باشد، ممکن است مورد استناد قرار نگیرد.

• ماده ی ۱۵

۱. هر انسانی سزاوار و محق به داشتن تابعیتی [ملیتی] است.

۲. هیچ احدی را نمی بایست خودسرانه از تابعیت [ملیت] خویش محروم کرد، و یا حق تغییر تابعیت [ملیت] را از وی دریغ نمود.

• ماده ی ۱۶

۱. مردان و زنان بالغ، بدون هیچ گونه محدودیتی به حیث نژاد، ملیت، یا دین حق دارند که با یکدیگر زناشویی کنند و خانواده ای بنیان نهند. همه سزاوار و محق به داشتن حقوقی برابر در زمان عقد زناشویی، در طول زمان زندگی مشترک و هنگام فسخ آن هستند.

۲. عقد ازدواج نمیبایست صورت بندد مگر تنها با آزادی و رضایت کامل همسران که خواهان ازدواجند.

۳. خانواده یک واحد گروهی طبیعی و زیربنایی برای جامعه است و سزاوار است تا به وسیله ی جامعه و «حکومت» نگاهداری شود.

• ماده ی ۱۷

۱. هر انسانی به تنهایی یا با شراکت با دیگران حق مالکیت دارد.

۲. هیچ کس را نمی بایست خودسرانه از حق مالکیت خویش محروم کرد.

• ماده ی ۱۸

هر انسانی محق به داشتن آزادی اندیشه، وجدان و دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب [دین]، و آزادی علنی [و آشکار] کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.

• ماده ی ۱۹

هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون [نگرانی] از مداخله [و مزاحمت]، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.

• ماده ی ۲۰

۱. هر انسانی محق به آزادی گردهمایی و تشکیل انجمنهای مسالمت آمیز است.

۲. هیچ کس نمی بایست مجبور به شرکت در هیچ انجمنی شود.

• ماده ی ۲۱

۱. هر شخصی حق دارد که در مدیریت دولت کشور خود، مستقیماً یا به واسطه انتخاب آزادانه نمایندگانی شرکت جوید.

۲. هر شخصی حق دسترسی برابر به خدمات عمومی در کشور خویش را دارد.

۳. اراده ی مردم میبایست اساس حاکمیت دولت باشد؛ چنین اراده ای می بایست در انتخاباتی حقیقی و ادواری اعمال گردد که مطابق حق رأی عمومی باشد که حقی جهانی و برابر برای همه است. رأی گیری از افراد می بایست به صورت مخفی یا به طریقه ای مشابه برگزار شود که آزادی رأی را تأمین کند.

• ماده ی ۲۲

هر کسی به عنوان عضوی از جامعه حق دارد از امنیت اجتماعی برخوردار بوده و از راه کوشش در سطح ملی و همیاری بین المللی با سازماندهی منابع هر مملکت، حقوق سلب ناپذیر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خویش را برای حفظ حیثیت و رشد آزادانه ی شخصیت خویش، به دست آورد.

• ماده ی ۲۳

۱. هر انسانی حق دارد که صاحب شغل بوده و آزادانه شغل خویش را انتخاب کند، شرایط کاری منصفانه مورد رضایت خویش را دارا باشد و سزاوار حمایت در برابر بیکاری است.

۲. هر انسانی سزاوار است تا بدون رواداشت هیچ تبعیضی برای کار برابر، مزد برابر دریافت نماید.

۳. هر کسی که کار می کند سزاوار دریافت پاداشی منصفانه و مطلوب برای تأمین خویش و خانواده ی خویش موافق با حیثیت و کرامت انسانی بوده و نیز میبایست در صورت نیاز از پشتیبانی های اجتماعی تکمیلی برخوردار گردد.

۴. هر شخصی حق دارد که برای حفاظت از منافع خود اتحادیه صنفی تشکیل دهد و یا به اتحادیه های صنفی بپیوندد.

• ماده ی ۲۴

هر انسانی سزاوار استراحت و اوقات فراغت، زمان محدود و قابل قبولی برای کار و مرخصی های دوره ای همراه با حقوق است.

• ماده ی ۲۵

۱. هر انسانی سزاوار یک زندگی با استانداردهای قابل قبول برای تأمین سلامتی و رفاه خود و خانواده اش، از جمله تأمین خوراک، پوشاک، مسکن، مراقبت های پزشکی و خدمات اجتماعی ضروری است و همچنین حق دارد که در زمان های بیکاری، بیماری، نقص عضو، بیوگی، سالمندی و فقدان منابع تأمین معاش، تحت هر شرایطی که از حدود اختیار وی خارج است، از تأمین اجتماعی بهره مند گردد.

۲. دوره ی مادری و دوره ی کودکی سزاوار توجه و مراقبت ویژه است. همه ی کودکان، اعم از آن که با پیوند زناشویی یا خارج از پیوند زناشویی به دنیا بیایند، می بایست از حمایت اجتماعی یکسان برخوردار شوند.

• ماده ی ۲۶

۱. آموزش و پرورش حق همگان است. آموزش و پرورش میبایست، دست کم در دروه های ابتدایی و پایه، رایگان در اختیار همگان قرار گیرد. آموزش ابتدایی می بایست اجباری باشد. آموزش فنی و حرفه ای نیز می بایست قابل دسترس برای همه مردم بوده و دستیابی به آموزش عالی به شکلی برابر برای تمامی افراد و بر پایه شایستگی های فردی صورت پذیرد.

۲. آموزش و پرورش می بایست در جهت رشد همه جانبه ی شخصیت انسان و تقویت رعایت حقوق بشر و آزادی های اساسی باشد. آموزش و پرورش باید به گسترش حسن تفاهم، دگرپذیری [تسامح] و دوستی میان تمامی ملتها و گروههای نژادی یا دینی و نیز به برنامه های «ملل متحد» در راه حفظ صلح یاری رساند.

۳. پدر و مادر در انتخاب نوع آموزش و پرورش برای فرزندان خود برتری دارند.

• ماده ی ۲۷

۱. هر شخصی حق دارد آزادانه در زندگی فرهنگی اجتماع خویش همکاری کند، از گونه های مختلف هنرها برخوردار گردد و در پیشرفت علمی سهیم گشته و از منافع آن بهره مند شود.

۲. هر شخصی به عنوان آفرینشگر، حق حفاظت از منافع مادی و معنوی حاصل از تولیدات علمی، ادبی یا هنری خویش را داراست.

• ماده ی ۲۸

هر شخصی سزاوار نظمی اجتماعی و بین المللی است که در آن حقوق و آزادیهای مصرح در این «اعلامیه» به تمامی تأمین و اجرائی گردد.

• ماده ی ۲۹

۱. هر فردی در برابر جامعه اش که تنها در آن رشد آزادانه و همه جانبه ی او میسر می گردد، مسئول است.

۲. در تحقق آزادی و حقوق فردی، هر کس می بایست تنها زیر محدودیت هایی قرار گیرد که به واسطه ی قانون فقط به قصد امنیت در جهت بازشناسی و مراعات حقوق و آزادی های دیگران وضع شده است تا اینکه پیش شرط های عادلانه ی اخلاقی، نظم عمومی و رفاه همگانی در یک جامعه مردمسالار تأمین گردد.

۳. این حقوق و آزادی ها شایسته نیست تا در هیچ موردی خلاف با هدف ها و اصول «ملل متحد» اعمال شوند.

• ماده ی ۳۰

در این «اعلامیه» هیچ چیز نباید به گونه ای برداشت شود که برای هیچ «حکومت»، گروه یا فردی متضمن حقی برای انجام عملی به قصد از میان بردن حقوق و آزادی های مندرج در این «اعلامیه» باشد[۳].
-------------------------

والسلام


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نقطه قوت دیپلماسی و سند برجام تعیین تکلیف PMD است

کتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز (پنجشنبه 26 آذرماه) در همایش ملی کارگران ساختمانی که در سالن همایش‌های مرکز فقهی ائمه اطهار قم برگزار شد، گفت: برای من کمال افتخار است که امروز در محضر کارگران هستم که پایه‌های اساسی استقلال اقتصادی کشور در دستان شماست و شما از ارکان سرافرازی نظام و مردم هستید.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه: در عرصه‌هایی که نیاز بود، همیشه کارگران پیشرو بودند، از این جهت همه قدردان شما هستند که در سخت‌ترین شرایط با ایستادگی خود باعث سرافرازی کشور شدید.

 

بیمه کارگران ساختمانی پس از مصوبه مجلس گامی مثبت بود/ تلاش برای بیمه تمامی کارگران

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار بیمه شدگان کارگران ساختمانی پس از تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی و بیمه شدن یک میلیون نفر بسیار خبر مسرت بخشی بود، یادآور شد: بافندگان فرش و کارگران ساختمانی قانون بیمه درستی نداشتند که با مصوبه مجلس این مشکلات حل شد.

وی افزود: گفته می‌شود امسال می‌توان همه کارگران ساختمانی را بیمه کرد و امیدواریم این اقدام حرکتی مداوم در کشور شود تا کارگران و خانواده‌های آن‌ها از آرامش روانی برخوردار شوند، مجلس نیز از این اقدام حمایت خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: محل‌هایی در شهر قم برای ساماندهی کارگران ایجاد شود تا کرامت کارگران حفظ و کارفرماهایی که می‌خواهند مراجعه کنند بدانند به کجا سر بزنند که این مشکل با پیگیری استاندار قم حل خواهد شد.

رئیس قوه مقننه کشور تاکید کرد: موضوع ساماندهی اتباع بیگانه نیز پیگیری می‌شود، مشکل این است که بعضی از مشاغل مورد اقبال ایرانیان قرار نمی‌گیرد، ما دوست نداریم هیچ بیگانه‌ای در ایران شغل داشته باشد.

وی ادامه داد: مشکل بیکاری یکی از معضلات کشور است و دوست داریم ایرانیان کارها را انجام دهند، با یک همکاری بین وزارت کار و تشکل‌های کارگری می‌توان این مشکل را حل کرد تا همه مشاغل در اختیار ایرانیان باشد.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: اقدام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در زمینه آموزش کارگران و کارفرمایان ساختمانی سبب شده تا حوادث کاهش یابد که کار ارزشمندی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رکود یکی از مسائل مهم کشور است و تا رونق تولید در کشور به وجود نیاید همچنان با پدیده بیکاری مواجه هستیم، افزود: پیش از آغاز به کار دولت فعلی در حدود 3 سال پیش در کشور مشکلات اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و مسئله بیکاری مطرح و عنوان شد که این مسائل با ایجاد یک جریان پایدار در تولید حل خواهد شد.

 

بدهی 100 هزار میلیاردی به تامین اجتماعی خسارت بزرگی است

رئیس نهاد قانونگذاری جمهوری اسلامی ایران گفت: خیلی کارها مخصوصا مدیریت صحیح اقتصادی باید انجام می‌شد، سازمان تامین اجتماعی منابعش مربوط به کارگران است تا کارگران را برای آینده بیمه کند، اینکه حدود 100 هزار میلیارد تومان بدهی به این سازمان وجود داشته باشد خسارت بزرگی است.

وی به علت‌های به وجود آمدن مشکلات در سازمان تامین اجتماعی اشاره و تاکید کرد: بی‌انضباطی و سوء مدیریت علل به وجود آمدن این مشکل بود در حالی که از منابع این سازمان نباید در جای دیگری استفاده شود. البته مجلس تحقیق و تفحصی در این زمینه انجام داد که اشکالات بر ما روشن شد و تخلفات این سازمان در مجلس قرائت و به قوه قضائیه ارسال شد تا با متخلفان برخورد کنند چون مسئله حق الناس است و حتما باید این اشکالات رفع شود.

 

مهم‌ترین مسئله کشور اقتصاد رنجور است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه مهم‌ترین مسئله کشور اقتصاد رنجور است، گفت: بخشی از رنجور بودن اقتصاد مربوط به تحریم‌ها و بخش دیگر مهم آن مربوط به نوع مدیریت‌ها بود که هر دو این‌ها باید علاج شود.

وی با بیان اینکه حدود یک سال پیش از روی کار آمدن دولت فعلی بحث مذاکرات هسته‌ای مطرح شد که در آن زمان مذاکرات با 1+5 به بن بست‌هایی رسیده بود و کانال‌هایی برای ایجاد مسیر دیگری واسط شدند، گفت: در سطح کلان کشور بحث شد در مورد اینکه با شرایطی مسیر مذاکرات را می شود دنبال کرد، یکی از مهم‌ترین شرایط ما این بود که طرف مقابل مخصوصا آمریکا که تقاضای مذاکره کرده بود، رسما غنی سازی در ایران را بپذیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: سپس در مذاکراتی آن‌ها شفاها غنی سازی ایران را پذیرفتند که این موضوع مسئله ساده‌ای نبود چون شورای امنیت و شورای حکام مصوب کرده بودند تا ایران غنی سازی نداشته باشد، این در حالی بود که بر مبنای فتوای مقام معظم رهبری تولید و نگهداری سلاح‌های کشتار جمعی حرام است.

رئیس قوه مقننه کشورتاکید کرد: طرف‌های مقابل به صورت شفاهی غنی سازی ایران را پذیرفتند که ما قبول نکردیم و پس از آن به صورت غیر رسمی این حق ایران را مکتوب کردند ولی به دلیل اینکه امضا نداشت باز هم نپذیرفتیم چون آن‌ها می‌توانستند بعدها این موضوع را تکذیب کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور خاطرنشان کرد: آن‌ها پس از مدتی به واسطه کشور عمان قبول کردند که ایران غنی سازی داشته باشد ولی باز هم ایران نپذیرفت تا اینکه آن‌ها به صورت کتبی نظر خود را اعلام کردند که بعد از آن مذاکرات آغاز شد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: برخی‌ها تصور می‌کنند ایران بدون سنجش اوضاع وارد مذاکرات هسته‌ای شدند، در حالیکه ما در این زمینه بحث و تفکر کردیم تا منافع کشور حفظ شود و مذاکرات با این پشتوانه‌ها آغاز شد.

وی افزود: در طول مذاکرات هسته‌ای شورایی وجود داشت که روند مذاکرات را تحت نظر داشت و بعد از هر مذاکره‌ای مسئولان گزارش می‌دادند تا اشکالات مرتفع شود. یک زمانی مسیر مذاکرات پیش رفت که بعدها مشخص شد این مسیر مذاکراتی مناسب نیست و مسیر مذاکرات را تغییر دادیم و حدود 2 ماه مذاکرات معطل شد تا مسیر مذاکرات اصلاح شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از اینکه نتایج مذاکرات تبدیل به یک سند شد برخی از افراد گفتند که این سند اشکالاتی دارد، البته کسی هم نگفته که این سند اشکالی ندارد ولی خیلی روی این سند کار شده تا منافع جمهوری اسلامی ایران حفظ شود.

وی با بیان اینکه در نتیجه مذاکرات، حق غنی سازی ایران حفظ شده و تولید مواد غنی شده ادامه می‌یابد کفت: به علاوه تحقیق و توسعه نیز در بالاترین سطح ادامه پیدا می‌کند و تحریم‌ها نیز برداشته می‌شود.

رئیس قوه مقننه کشور ادامه داد: پرونده PMDاز اطلاعات نادرست توسط دشمنان ایران تهیه شده بود و به دروغ عنوان می‌کردند که ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای رفته است، در چندین قطعنامه شورای حکام به خاطر همین موضوع ایران را محکوم کرده بود.

 

نقطه قوت دیپلماسی و سند برجام تعیین تکلیف PMD است

دکتر لاریجانی بیان کرد: نقطه قوت دیپلماسی و سند برجام در این است که موضوع PMDتعیین تکلیف شده است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با اشاره به سوابق مدیریت خود در انجام مذاکرات هسته‌ای کشور، یادآور شد: با صلابت عنوان می‌کنم که یکی از دستاوردهای بزرگ کشور ما در مسائل هسته‌ای این بود که پرونده دروغین PMDبسته شد و این یک دستاورد دیپلماتیک بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه عده‌ای می‌گویند چون در گزارش آمانو آمده است که ایران در گذشته مطالعاتی را در زمینه ساخت سلاح هسته‌ای انجام داده پس در نتیجه تثبیت شده که ایران در گذشته اقداماتی را انجام داده است، گفت: این تلقی درستی نیست، بله در این گزارش به مطالعات ایران اشاره شده ولی این دلیل بر ساخت سلاح هسته‌ای نمی‌شود چون مطالعه جرم نیست، در بسیاری از کشورها تز دکتری دانشجویان راجع به همین مطالعات است.

وی ادامه داد: کشوری که عضو آژانس باشد و NPTرا پذیرفته می‌تواند این مطالعات را داشته باشد، در حالیکه در پرونده PMDایران ادعا می شد که ایران وارد عرصه ساخت سلاح هسته‌ای شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بند 88 گزارش آژانس گفت: گزارش‌های آژانس معمولا در رابطه با گذشته صحبت می‌کرد ولی در حال حاضر به آینده نظر دارد پس می‌توان نتیجه گرفت که مسائل گذشته تمام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مقاصد ما رفع تحریم‌ها بوده است، بیان کرد: همه مشکلات کشور مربوط به تحریم ها نیست بلکه عرصه‌های دیگر نیز باید ساماندهی شود.

دکتر لاریجانی  با بیان اینکه پس از رفع تحریم‌ها می‌توانیم فروش نفت خود را افزایش دهیم، گفت: البته بعضی از کشورهای منطقه برای کاهش قیمت نفت شیطنت‌هایی را انجام داده‌اند ولی این شرایط نمی‌تواند پایدار باشد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور خاطرنشان کرد: تصمیمات جمهوری اسلامی در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی خوب اتخاذ شده است. جنایتی که در نیجریه علیه مسلمانان انجام شده بسیار ناراحت کننده است که در همین زمینه از مسئولان نیجریه به جد خواسته‌ایم که به این موضوع رسیدگی کنند و جنایتکاران را به سزای اعمال خود برسانند تا فتنه‌ای در بین مسلمانان ایجاد نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه اقتصادی نیز مشکلاتی داریم که با رفع تحریم‌ها زمینه حل آن‌ها نیز مهیا شده و برای جلوگیری از رکود نیز قوانینی تصویب شده است، تائید می‌کنم که باید فشار را در زمینه مالیات متعادل کرد تا تولیدی‌ها تحت فشار قرار نگیرند./
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اصلاح قانون انتخابات به این دوره نمی رسد/برگزاری انتخابات الکترونیکی به صورت پایلوت

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ایرادهای شورای نگهبان به اصلاح قانون انتخابات گفت: شورای نگهبان به اصلاح قانون انتخابات هشت ایراد گرفته است که این ایرادات در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر طرف شد و هفته آینده در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد. اگر تصویب شود و شورای نگهبان ایرادی نگیرد ممکن است به انتخابات این دوره برسد.

نماینده مردم کرج در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: اما با توجه به شرایط به نظر می رسد که اجرای اصلاحات قانون انتخابات به این دوره  نخواهد رسید. چرا که  در اصلاح قانون انتخابات تاکید شده بود تا یک هیات اجرایی برای دو انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی تعیین شود اما هیات اجرایی انتخابات مجلس خبرگان تعیین شده و عملا این بخش از قانون قابلیت اجرا ندارد.

وی توضیح داد: اگر هیات اجرایی دو انتخابات یکسان نباشد اختلافاتی در زمینه چیدمان معتمدین و نظارت بر صندوق ها ایجاد می شود. در اصلاحیه قانون انتخابات مجموعه یکسانی برای اجرای انتخابات در نظر گرفته شده بود اما امسال اجرایی نمی شود.

کولیوند ادامه داد: از سوی دیگر شورای نگهبان در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی خواستار مواد قانونی شد که تدوین و تنظیم این مواد به این دوره نمی رسد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته ممکن است انتخابات الکترونیکی این دوره در برخی شعب به صورت نمونه و آزمایشی برگزار شود. اما باقی موارد مدنظر در اصلاحیه قانون انتخابات بعید است در این دوره به مرحله اجرا برسد./
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انتخابات در یك نگاه
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خبرهای خانه ملت

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد جعفری با صدور پیامی درگذشت برادر حسین انتطامی را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است: - بسم الله الرحمن الرحیم - جناب آقای دکتر حسین انتظامی - معاون محترم مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - درگذشت برادر بزرگوارتان را تعزیت و تسلیت گفته برای آن مرحوم ... ادامه
عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه عربستان به دنبال تشکیل ائتلاف با 34 کشور برای مبارزه با تروریسم بدون حضور ایران است، گفت: برای مبارزه با تروریسم در گام اول باید کشورهایی دور هم جمع شوند که به واقع به مبارزه با تروریسم اعتقاد داشته باشند در صورتی که ... ادامه
نوذر شفیعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره درخواست تعدادی از سناتورهای جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا از اوباما مبنی بر عدم لغو تحریم های ضد ایرانی گفت: تحریم هایی که در چارچوب برجام نسبت به لغوشان اجبار وجود دارد باید لغو شود ودر حال حاضر هم دستور رسمی لغو تحریم ها ابلاغ شده است ... ادامه
ناصرعاشوری قلعه رودخانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به افزایش بی سابقه قیمت بلیت هواپیما و قطار در روزهای اخیر،گفت: با توجه به وضعیت رکود و درآمد مردم افزایش هر نوع قیمتی به مصلحت نیست. - نماینده مردم فومن و شفت درمجلس شورای اسلامی ... ادامه
وحید احمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ در واکنش به ادعاهای کارشناسان سازمان ملل و سخنگوی کاخ سفید درباره نقش قطعنامه شورای امنیت با آزمایش موشک بالستیک میانبرد عماد از سوی ایران٬ گفت: ادعای مغایر بودن آزمایش های موشکی ایران از جمله موشک عماد با قطعنامه شورای امنیت به هیچ وجه درست و ... ادامه
امیر عبداللهیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت پیگیری مفقودان فاجعه منا گفت: هنوز وضعیت حدود 14 نفر نامشخص است و پیگیری ها همچنان ادامه دارد. - وی ادامه داد: به ترتیب خانواده های مفقودان به عربستان رفته و تست دی ان ای را انجام داده اند ... ادامه
سید باقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اجرای پروتکل الحاقی که در برجام به آن اشاره شده است، اظهار داشت: بعد از بسته شدن PMD موضوعی مدنظر باید قرار گیرد پروتکل الحاقی است. بر اساس این سند دولت متعهد شده است که این پروتکل را به صورت داوطلبانه و موقت اجرایی کند اما اعتقاد ... ادامه
مهدی خلج در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص نگرانی های موجود درباره کیفیت خمیرمرغ مصرفی برای تولید سوسیس و کالباس، گفت: درهمه دنیا اعم از کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی خمیرمرغ به عنوان محصولی بهداشتی تعریف شده و لذا مصرف می شود، در کشور ما نیز خمیر مرغ از مرغ پایان دوره ... ادامه
عوض حیدرپور شهرضایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سومین دور از گفتگوها درباره حل بحران سوریه گفت: بحرانی که سوریه را گرفته است در حال نابودی ملت سوریه است بنابراین باید عزم بین المللی در سطح جهان مبنی بر حل بحران سوریه از طریق مذاکره وجود داشته باشد ... ادامه
ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص طرح نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی، گفت: موضوع نقل و انتقال از یک صندوق های بیمه ای به صندوقی دیگر پیش اززمان بازنشستگی است، به عنوان مثال صندوق بازنشستگی یک فرد خدمات درمانی است واین فرد درمقطعی خواهان انتقال آن به صندوق تامین اجتماعی ... ادامه
روح الله بیگی ئیلانلو درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از افزایش چندین برابری قیمت آجیل، خشکبار و میوه شب یلدا،گفت:عدم مدیریت صحیح بازار و برنامه ریزی دقیق برای چنین مقاطعی از سال به افزایش قیمت ها منجر شده است. - نماینده مردم تکاب، میاندوآب و شاهین دژ درمجلس شورای اسلامی ... ادامه
کارن خانلری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اهمیت توجه به مدارس «فرهنگ» که مختص رشته علوم انسانی است، گفت: گسترش کیفی رشته علوم انسانی پس از سال ها نگاه کمی به این حوزه اتفاق خوشایندی است که بر اساس خواسته و تفکر مقام معظم رهبری شکل گرفته است ... ادامه
عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه پروتکل الحاقی یک شمشیر دو لبه است هم فرصت محسوب می شود و هم تردید، اظهار داشت: اینکه در تمام دنیا پروتکل الحاقی رعایت شود اتفاق خوبی است اما اینکه موردی کشورها به این پروتکل پایبند باشند رخ داد مناسبی نیست ... ادامه
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی روز چهارشنبه و پنجشنبه (25 و 26 آذرماه) به قم سفر و طی آن با قشرهای مختلف این استان دیدار کرد؛ وی همچنین در چند همایش به ایراد سخنرانی پرداخت. - بسته شدن پرونده PMD یک توفیق دیپلماتیک بود - دکتر علی لاریجانی روزچهارشنبه (25 آذرماه) در همایش ... ادامه
رحیم زارع درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با انتقاد ازطرح جدید دولت برای خروج از رکود، گفت:دولت برای تحریک تقاضا و حمایت از تولید طرحی ارائه کرد که در تحریک تقاضا اولین بخش شامل خودرو شد که اگر بانک مرکزی به این وعده خود در اجرای این طرح عمل نکند کار مناسبی انجام داده و مانع افزایش تورم در ... ادامه
محمدرضا محسنی ثانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت٬ در واکنش به ادعاهای کارشناسان سازمان ملل و سخنگوی کاخ سفید درباره نقش قطعنامه شورای امنیت با آزمایش موشک بالستیک میانبرد عماد از سوی ایران٬ گفت: به طور حتم آزمایش های ایران در حوزه موشکی به هیچ وجه با قطعنامه شورای امنیت مرتبط نیست٬ حتی در ... ادامه
تبلیغ کتاب در بنرهای سطح شهر، اقدامی مفید برای ایجاد رغبت به مطالعه؛ ولی ناکافی


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو