اخبار نمایندگان مجلس و شوراها و خبرگان و تخصصی سیاسی

متن کامل نطق ناتمام علی مطهری در صحن علنی مجلسماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه جشن میلاد پیامبر در میان شیعیان از شور و هیجان کمتری برخوردار است، گفت: گویی یک نوع تقسیم کار صورت گرفته و بزرگداشت پیغمبر اسلام و اهل سنت و بزرگداشت ائمه به شیعیان واگذار شده است که این یک نقطه ضعف برای ما محسوب می‌شود.


علی مطهری در جلسه علنی امروز (یکشنبه 20 دی ماه) در نطق میان دستور خود گفت: جشن میلاد پیامبر اکرم در میان ما شیعیان نسبت به جشن میلاد حضرت مسیح در میان مسیحیان و جشن میلاد پیامبر اسلام در میان اهل سنت از شور و هیجان کمتری برخوردار است. گویی یک نوع تقسیم کار صورت گرفته است که بزرگداشت پیغمبر اسلام به اهل سنت واگذار شده و بزرگداشت ائمه اطهار به شیعیان. این یک نقطه ضعف برای ما است که باید به همت روحانیت اصلاح شود.

متن کامل نطق میان دستور وی به شرح ذیل است:

ایام میلاد پیامبر اسلام را تبریک می‌گویم. جشن میلاد پیغمبر اکرم در میان ما شیعیان نسبت به جشن میلاد حضرت مسیح در میان مسیحیان و جشن میلاد پیامبر اسلام در میان اهل سنت از شور و هیجان کمتری برخوردار است. گویی یک نوع تقسیم کار صورت گرفته است، بزرگداشت پیغمبر اسلام به اهل سنت واگذار شده و بزرگداشت ائمه اطهار به شیعه. این یک نقطه ضعف برای ماست که باید به همت روحانیت و رسانه‌ها اصلاح شود. نگاهی به برنامه‌های صدا و سیما در این ایام و مقایسه آن با برنامه‌های ایام نوروز از نظر شادی‌آفرینی، این حقیقت را آشکارتر و این شائبه را تقویت می‌کند که شادیها مخصوص مناسبتهای ملی، و غم و اندوه ویژه مناسبتهای مذهبی است.

در خصوص وحدت اسلامی متأسفانه پیشرفت چندانی نداشته‌ایم بلکه پسرفت داشته‌ایم و دشمنی‌ها بیشتر شده است. علت اصلی آن این است که بیشتر حرف می‌زنیم و کمتر عمل می‌کنیم. وقتی از وحدت اسلامی سخن می‌گوییم اما اجازه ساخت یک مسجد در تهران را به اهل تسنن نمی‌دهیم روشن است که دلها به هم نزدیک نمی‌شوند و آنها نیز در مکه و مدینه تلافی می‌کنند. اگر اقداماتی نظیر آنچه رهبر انقلاب در کردستان فرمودند که مردم آن سامان مجازند اذان خود را بشنوند صورت گیرد، آنگاه آثار خیر آن را خواهیم دید. تأثیر تندروهای دو طرف نیز آشکار است. از آن سو شیعه را مشرک می‌نامند و مبارزه با او را مقدم بر مبارزه با کفار معرفی می‌کنند و از این سو برخی مداحان صرفا بر طبل تفرقه می‌کوبند و حتی در ایام رحلت پیامبر اسلام به جای آنکه از مناقب آن حضرت بگویند از مصائب حضرت زهرا و مسائل تفرقه‌انگیز می‌گویند. در این میان علمای شیعه و سنی وظیفه سنگینی در نفی تحریف مبطلان و مبارزه با بدعتها دارند.

اگر وحدت اسلامی آن گونه که مرحوم آیت‌الله بروجردی و امام خمینی و شهید آیت‌الله مطهری و رهبر انقلاب بیان کرده‌اند دنبال و بیشتر بر مشترکات و تشکیل جبهه واحد در مقابل دشمن مشترک تأکید می‌شد، امروز زمینه پیدایش گروه‌هایی مثل داعش و القاعده وجود نداشت.

ترورهای اخیر در پاریس را محکوم می‌کنیم اگرچه اقدامات مکرر نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام نیز محکوم است.

در ایام نهم دی امسال برخی رسانه‌ها از جمله صدا و سیما راه افراط پیمودند و بر طبل تفرقه کوبیدند و ماهیت 9 دی را آن گونه که دوست داشتند معرفی کردند، در حالی که همه می‌دانند در نهم دی سال 88 مردم با قطع نظر از تخلفات دو طرف فتنه، به دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پرداختند. اگر بخواهیم روز 9 دی را مظهر تفرقه میان ملت قرار دهیم دیگر یوم‌الله نخواهد بود بلکه یوم الشیطان خواهد بود.

تذکراتی به دولت دارم:

  1. بهتر بود دولت محترم در مسئله برداشت 1/4 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به جای مجادله با مجلس و ایجاد تنش در کشور صداقت به خرج می‌داد و به اشتباه بانک مرکزی و سپس تلاش برای جبران آن، اعتراف و سپس عذرخواهی می‌کرد. از این دولت انتظار نداریم که روشهای دولت گذشته را تکرار کند.
  2. از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم مسئله صدور مجوز پرواز هواپیماهای شرکت صهیونیستی اوکراین اینترنشنال بر فراز ایران را که مورد تحریم کشورهای عربی است  بررسی و نتیجه را به اطلاع ملت برسانند.
  3. چندین ماه است که معاون سیاسی وزارت کشور مشخص نشده است. این امر کفایت وزیر محترم کشور را زیر سؤال برده است. لازم است در اسرع وقت یک فرد فراجناحی یا لااقل مستقل و بدون تعصب گروهی برای این سمت معرفی شود.

همچنین سال گذشته وزیر کشور به خاطر جدی نگرفتن مسئله عفاف و حجاب از مجلس کارت زرد گرفت و به او هشدار داده شد که از رسمیت یافتن پوششی به نام ساپورت در خیابانها جلوگیری کند اما وی این امر را به شوخی برگزار کرد و امروز شاهد رواج آن هستیم. بدیهی است که مجلس همچنان این موضوع را دنبال خواهد کرد.

از شهرداری تهران و پلیس راهور که اخیراً به رعایت خط عابر پیاده توسط راننده و عابر و نیز حرکت خودروها بین خطوط، اهتمام ورزیده اند تشکر می‌کنم، زیرا وضعیت رانندگی ما در دنیا اسفناک است و در رتبه‌های آخر قرار داریم و این زیبنده جمهوری اسلامی نیست. درخواست می‌کنم مسئله انضباط موتورسواران نیز با همین جدیت دنبال شود.

برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار از این نظر قابل تمجید است که عده‌ای دلسوزِ فرهنگ و هنر کشور که ایدئولوژی و هنر را قابل جمع می‌دانند به جای آه و ناله از وضعیت سینمای کشور، خود وارد عرصه ساخت فیلم شده‌اند و عملا فیلم مطلوب خویش را به نمایش می‌گذارند. این حرکت بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و قطعا در صنعت سینمای کشور اثرگذار خواهد بود و لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این افراد حمایت کند.

اینجانب حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوبهای خیابانی، بدون حکم قضایی، همچنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی و ادامه آن را به زیان انقلاب اسلامی می‌دانم و معتقدم در این زمینه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور و قوه قضائیه کوتاهی کرده‌اند. همه می‌دانند که من هیچ تعلق خاطری به آقایان موسوی و کروبی ندارم و در انتخابات سال 88 نیز به آقای رضایی رأی دادم. هدف اینجانب دفاع از یک موضوع بزرگتر و آن رفتار اسلامی با منتقدان حکومت است آنچنان که علی علیه‌السلام رفتار می‌کرد که منتقدان و مخالفان تا دست به سلاح نبرده بودند آزاد و از همه حقوق اجتماعی برخوردار بودند به طوری که در مسجد و در اثنای خطابه‌اش به او انتقاد می‌کردند و حضرت مانع تعرض به آنها می‌شد و می‌فرمود: الطیش لاتقوم به حجج الله (حجتهای خدا با عصبانیت اقامه نمی‌شود).

رئیس محترم قوه قضائیه در پاسخ به نامه اینجانب اولا حصر را مجازات ندانسته‌اند؛ در حالی که حصر از حبس و زندان سنگین‌تر است زیرا زندانی حقوقی دارد که توسط ناظران قانونی رصد می‌شود ولی محصور چنین نیست. ثانیا ایشان مصوبه مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی امنیت ملی را از نظر دوام یکسان دانسته است در حالی که چنین نیست و مصوبه شورای عالی امنیت ملی صرفا ناظر به دوره ناامنی مورد نظر و یک تصمیم موقت است. مثلا این شورا نمی‌تواند تصویب کند که فردی باید محصور شود تا زمانی که توبه کند یا تا زمانی که از دنیا برود. هرگونه حکم دائمی منوط به محاکمه در دادگاه صالح علنی و شنیدن دفاعیات متهم است. پیغمبر اسلام هم نمی‌تواند بدون محاکمه و شنیدن دفاعیات متهم حکم مجازات صادر کند مگر به واسطه وحی.

رئیس محترم قوه قضائیه نباید از انتقاد برنجد و در پاسخ خود منتقد را بنوازد. به بیان شهید مطهری هر مقام غیر معصومی اگر در جایگاه غیرقابل انتقاد قرار گیرد هم خودش فاسد می‌شود و هم جامعه را فاسد می‌کند.

راه حل این است که ما به اشتباهات خود در سال 88 از قبیل حمایت از یک کاندیدا، عدم عکس‌العمل مناسب نسبت به مناظره، اعلام جشن ملی به جای موکول کردن مسئله به نظر شورای نگهبان، رفتار خشونت‌آمیز با معترضان و ممانعت از اظهارنظر آنها، به اینها اعتراف کنیم آنگاه خطای آقایان موسوی و کروبی در عدم تمکین به قانون را در نظر بگیریم و اگر قرار بر محاکمه است دادگاه صالح علنی تکلیف همه طرفهای فتنه را به طور همزمان مشخص کند و چنانچه قرار بر محاکمه نیست محصوران آزاد شوند و اگر جرمی مرتکب شده‌اند همین چهارسال حصرِ بدتر از حبس، مجازات آنها باشد.

ادامه وضعیت فعلی، تبعات سوء سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد. از رئیس جمهور محترم به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی و نیز رئیس قوه قضائیه می‌خواهم که با تدبیر مشترک خود و هدایت رهبر حکیم انقلاب به این غائله خاتمه دهند تا همای وحدت و همدلی بر سر ملت به پرواز درآید
------------

اعتراض نمایندگان به نطق علی مطهری/ رئیس جلسه تنفس اعلام کرد
سرویس: صحن
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعتراض تعدادیاز نمایندگان نسبت به نطق علی مطهری به منظور ایجاد آرامش در فضای جلسه اعلام تنفس کرد.

محمدحسن ابوترابی فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، بعد از اعتراض نمایندگان نسبت به نطق علی مطهری مبنی تلاش کرد آرامش را به مجلس بازگرداند اما تعدادی از نمایندگان همچنان شعار مرگ بر فتنه گر را سرداده و به سمت جایگاه ناطقان تجمع کردند.

براین اساس نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور کنترل جلسه و برقراری آرامش در صحن علنی مجلس اعلام تنفس کرد و موقتا جلسه علنی متوقف شد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: بر اساس ماده 108 آیین نامه داخلی مجلس برای حفظ آرامش صحن 15 دقیقه تنفس اعلام می کنم و ادامه نطق آقای مطهری را به مصلحت نمی دانم.

گفتنی است علی مطهری نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق امروز خود درباره حصر موسوی،‌ کروبی و زهرا رهنورد  به بیان نکاتی پرداخت که تعدادی از نمایندگان در واکنش به این صحبت های مطهری  اعتراض کردند.

ابوترابی فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت نمایندگان را دعوت به آرامش کرد و گفت: آقای مطهری شما که در فضای واقعی کشور قرار دارید و می دانید که آنچه در مورد این افراد انجام شده با نهایت رأفت و رحمت اسلامی و با توجه به مصالح ملی انجام شده و اگر اراده نظام بر رأفت و رحمت نبود قطعا به گونه ای دیگر انجام می شد.

وی ادامه داد: شما وقتی در جریان واقعیت هستید اینگونه احکامی که تصمیم نظام بر انجام آن تعلق گرفته و براساس احکام قطعی شرعی و اختیاراتی که قانون اساسی تبیین فرموده شکل گرفته اینگونه طرح بحث کردن اعتراض عمومی همه نمایندگان را به دنبال دارد.

ابوترابی فرد تصریح کرد: نمایندگان مجلس هم نمایندگان مردم هستند پس باید این موارد رعایت شود و از جنابعالی انتظار می رود که مصالح ملی و احکام شرعی و قانون اساسی را مدنظر داشته باشید.

علی مطهری در پاسخ به توضیحات ابوترابی فرد با بیان اینکه بهتر بود این صحبت ها بعد از پایان نطق بنده مطرح می شد گفت:‌ ادامه حصر بدون حکم قضایی همچنان خلاف اصول قانون اساسی است و ادامه آن را به زیان انقلاب اسلامی می دانم و معتقدم در این زمینه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور و قوه قضائیه کوتاهی کردند.

وی ادامه داد:‌همه می دانند بنده هیچ تعلقی به آقایان موسوی و کروبی ندارم و در انتخابات 88 به آقای رضایی رأی دادم که در این لحظه تعدادی از نمایندگان با سر دادن شعارهای مرگ بر فتنه گر به نطق مطهری  اعتراض کردند  که  ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور ایجاد آرامش در جلسه بر اساس آیین نامه داخلی مجلس 15 دقیقه اعلام تنفس کرد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حمله نماینده آستارا و د و سوم نمایندگان مجلس به مطهری (حامی فنته گر)

در هنگام نطق مطهری ،  اكثریت نمایندگان  با شعارهای مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه صحبت های او را قطع کرده واكثریت   نمایندگان اعتراض نمودند نمایندگانی از جمله فتح الله حسینی ، دكتر صفرنعیمی رز، پاپی زاده، قاضی  به بالای سکو رفته و با مطهری درگیر شدند!بعضی نمایندگان حامی فتنه گران نیز با نمیاندگان واقعی ملت درگیر شدند..

علی مطهری نماینده تهران صبح امروز به هنگام قرائت نطق در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد حمله برخی نمایندگان قرار گرفت.

وقتی  علی مطهری در نطق خود در خصوص حصر آقایان موسوی و کروبی سخنانی را مطرح کرد با شعارهای نمایندگان مبنی بر مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر فتنه گر مواجه شد و برخی نمایندگان به سمت او حمله ور شدند و درگیری فیزیکی رخ داد. در این میان قاضی پور و مصباحی مقدم از علی مطهری خواستند تا تریبون را ترک کند. مطهری گفت: حصر برخلاف قانون اساسی است. ابوترابی که ریاست جلسه را بر عهده داشت اعلام کرد: سخنان شما نظم جلسه را بر هم می زند به دنبال افزایش تنش در مجلس ابوترابی جلسه علنی را تعطیل کرد.

مطهری امروز رسما 36 سال انقلاب و قانون اساسی را زیر سوال برد و مطابق قانون حتی مسئولیت نمایندگی وی در مجلس باید سلب و محاكمه شود..

علی مطهری در نطق امروز خود با بیان مطالبی در خصوص نحوه برگزاری مراسم ۹ دی و بیان مطالبی در خصوص عملکرد وزارت کشور، به موضوع حصر موسوی و کروبی پرداخت و گفت: حصر موسوی، کروبی و خانم رهنورد بدون حکم قانونی بوده است. این بخش از صحبت های مطهری خشم برخی از نمایندگان را برانگیخت و با فریادهای خود مانع ادامه نطق وی شدند. نمایندگان برای اعتراض به مطهری به مقابل جایگاه نطق رفته و اعتراضات خود را با فریاد به مطهری انتقال می دادند.

 

 ابوترابی فرد رئیس جلسه برای آرام کردن فضای آشوب شده صحن، خطاب به مطهری گفت: جناب مطهری شما در فضای واقعی کشور قرار دارید ، آنچه در مورد این افراد انجام شده با نهایت رافت و رحمت اسلامی و با توجه به مصالح ملی بوده است. اگر اراده نظام بر رحمت و رافت نبود، قطعا به صورت دیگری انجام می شد! وی ادامه داد: شما وقتی در جریان این مسائل هستید در مورد احکام قطعی نظام، شرع و اختیارات قانون اساسی اینگونه طرح بحث کردن اعتراض شدید همه نمایندگان مردم را در پی خواهد داشت. لذا از شما انتظار می رود مصالح ملی را رعایت کنید.

 

مطهری در پاسخ به اظهارات ابوترابی گفت: نمایندگان نباید آشفته شوند. ضمن اینکه دو دقیقه از وقت من باقی مانده و باید صحبت کنم. او همچنین به اقدام ابوترابی انتقاد کرد و گفت: شما نباید در میان صحبت های من حرف می زدید و باید می گذاشتید حرفهای من تمام شود. مطهری در میان همهمه نمایندگان و فریادهایی که شنیدن صدای او را سخت می کرد به نطق خود ادامه داد و گفت: طبق حکم قضایی و ادله آن را به زیان انقلاب اسلامی می دانم. دراین زمینه شورای عالی امنیت ملی، قوه قضائیه و ریاست جمهوری تقاضا دارم به موضوع آقایان موسوی و کروبی رسیدگی کنند.

 

گروه زیادی از نمایندگان با شعارهای مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه صحبت های او را قطع کرده و برخی نمایندگان از جمله فتح الله حسینی ، دكتر نعیمی رز، پاپی زاده، قاضی به بالای سکو رفته و با مطهری درگیر شدند! در این شرایط عابد فتاحی نماینده اقلیت مردم ارومیه به بالای سکو رفته و در دفاع از مطهری مقابل نمایندگانی که قصد درگیری با او را داشتند ایستاد. همچنین دكتر صفر نعیمی وقاضی پور به بالای سکو رفته و به همراه مصباحی مقدم خواستار اتمام نطق و پایین آمدن مطهری بودند.
فریادها و درگیری های نمایندگان به حدی رسید که ابوترابی با فریاد به نمایندگان گفت که من اینجا هستم و شما بر روی صندلی های خود بنشینید. اما نمایندگان همچنان به اعتراضات خود ادامه دادند.

 

جلسه مجلس پس از دقایقی تنفس آغاز شد و مرندی نطق خود راقرائت کرد. مسئولان حفاظت مجلس پس از این اتفاقات همه میهمانان حاضر در جلسه، خبرنگاران، تصویر‌برداران و عکاسان را از صحن علنی بیرون کردند. پخش جلسه علنی مجلس نیز از رادیو متوقف شد.

 

پس از ۲۵دقیقه توقف جلسه مجلس شورای اسلامی، ادامه مذاکرات مجلس از سر گرفته شد، اما به جای سخنرانی مطهری، علیرضا مرندی نماینده تهران در نطق خود به اتفاقات ۸۸ پرداخت و از “فتنه گران” انتقاد کرد! که سخنان مرندی با استقبال، حمله کنندگان به علی مطهری روبه رو شد.

 

من هیچ تعلق خاطری به آقایان موسوی و کروبی ندارم
سال ۸۸ به محسن رضایی رای دادم

 

لازم به توضیح است مطهری در بخشی از صحبت هایش گفته بود : همه می‌دانند که من هیچ تعلق خاطری به آقایان موسوی و کروبی ندارم و در انتخابات سال ۸۸ نیز به آقای رضایی رای دادم سخنان این جانب دفاع از یک موضوع بزرگتر و آن انقلاب اسلامی است. سخنان مطهری هم چنان در شعارها و فریاد نمایندگان ایراد می‌شد و نمایندگان مخالف به هیچ عنوان سکوت نکردند تا مطهری بتواند نطقش را ایراد کند.

 

فتاحی: مطهری از ناحیه دست مصدوم شد

 

 افتاب نیز با توجه به صحبت های عابد فتاحی رییس فراکسیون اهل سنت مجلس می نویسد؛

 

صحنه‌های بدی رخ داد. آقای مطهری طرفدارهایی هم داشتند اما مخالفان صحبت‌های ایشان جلوی تریبون سخنرانی جمع شده بودند و اجازه صحبت‌کردن را به ایشان ندادند. نهایتا هم آقای مطهری را پایین کشیدند.

 

رییس فراکسیون اهل سنت می‌گوید: به‌نظرم بهتر بود که اجازه می‌دادند ایشان صحبت کند و بعد از آن منتقدان هم حرف‌های خود را ارائه می‌دادند. اینکه اجازه ندادند صحبت‌های ایشان به عنوان نماینده مجلس که حق آزادی بیان دارد به پایان برسد هم از نظر سیاسی و هم قانونی مناسب نیست. این نماینده مجلس توضیح داد: آقای مطهری مورد ضرب و شتم قرار گرفت، البته زیاد نبود اما از ناحیه دست چپ آسیب دیدند. محیط شلوغ بود و من متوجه نشدم که چه کسی اقدام به ضرب و شتم کرد اما نزدیک بود که ایشان به زمین بیفتد و همین باعث زخمی شدن انگشتان دست چپ ایشان شد. فتاحی تصریح کرد: مخالفان آقای مطهری زیاد بودند و جلوی تریبون را گرفته بودند و شعار می‌دادند. من تا آنجا که می‌توانستم اجازه ندادم کسی به تریبون نزدیک شود و جلوی ایشان ایستادم. نهایتا سعی کردیم آقای مطهری را از میان آنها بیرون بکشیم.

توضیح درد نیوز :روز یکشنبه مقارن ساعت ۱۱ قبل از ظهر بتاریخ ۲۱/۱۰/۱۳۹۳ آقای علی مطهری برای ایراد نطق پیش از دستور پشت تریبون مجلس قرار گرفت بعد از ایراد مطالبی در محکومیت قوه قضائیه مبنی بر ادامه حصر سران فتنه که این بار از تریبون ملی نام آقایان موسوی , کروبی را تکرار میکرد و هر بار قصد داشت نظام مقدس جمهوری اسلامی , ولایت مطلقه فقیه , آرمان و اهداف امام (ره) , منویات مقام معظم رهبری , زحمات و خدمات قوه قضائیه , خون شهیدان و ایثارگری ایثارگران را نادیده و زیر سئوال ببرد صفر نعیمی رز نماینده مردم ژ آستارا  و سنخگویی رهروان ولایت مجلس  با شنیدن نام سران فتنه از زبان علی مطهری در شرایطی که سکوت در مجلس حاکم بود از جایگاه خود بلند شده و با شعار مرگ بر فتنه و فتنه گر و مرگ بر موسوی و کروبی خود را به جایگاه ناطق رساند و به سخنان خارج از عرف وی معترض که باعث ناراحتی وی شد در شرایطی که این مشاجره ادامه داشت صفر نعیمی رز از پشت همان تریبون در مقام دفاع از مردم ولایت مدار ایران اسلامی , آرمان امام (ره) , منویات ولایت مطلقه فقیه , خون شهیدان, ایثارگران , دفاع از مقام شامخ خانواده های معزز و معظم شهداء بویژه شهداء فتنه ۸۸ مجددا” شعار مرگ بر فتنه و فتنه گر و مرگ بر موسوی و کروبی سر داد که نهایتا” با استقبال شدید دو سوم نمایندگان و از جا کندن آنان و حرکت به سوی جایگاه سخنرانی و هم نوایی آنان با همین شعارهای نعیمی رز ادامه داشت که با وساطت نایب رئیس مجلس جناب حجت السلام و المسلمین ابوترابی قضیه فیصله یافت . ضمنا” با تهدید هایی که توسط آقای علی مطهری نسبت به صفر نعیمی رز صورت گرفته احتمال میرود این مشاجره همچنان ادامه داشته و شاید به جاهای باریکتر نیز کشیده شود .

متاسفانه رسانه های ضدانقلاب خارجی از جمله بی بی سی و من و تو  این مطلب را بزرگ نمایی از مطهری ( حامی فتنه گران) حمایت نمودند..جای بس سوال است چرا رسانه دشمن فورا از مطهری حمایت نمودند..فقط این را بنویسم مطهری هم به صف آقا زاده رفت و از نظر انقلابیون امروز مردود شد...یا حرف امام خمینی می افتم گفت بترسید از روزی كه آمریكا و دوشمنان اسلام از شما حمایت یا تعریف كنند..فكر كنم این فرمایش امام شامل مطهری شد و مطرح در كارنامه انقلبا مردود شد و یانجا جای شوال است رسانه ضد انقلاب صفر نعیمی را كه جلوی مطهری فتنه گر را گرفته بود مانور می دادند..دكتر صفر نعیمی سنخگویی فراكسیون رهروان ولایت مجلس است.....Dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حاشیه نشینی(ساخت و ساز غیر مجاز ) در بندراستارا

حاشیه‌نشینی و ایجاد شهرک‌های کوچک  در حواشی شهر آستارا ، همگی ناشی از مهاجرت‌هایی است که به‌دلایل مختلف همچون یافتن زندگی بهتر در شهر ایجاد می‌شود كه اكثریت از شهرستانهای همجوار یا استان اردبیل می باشد

مهاجرت هایی که بیشتر به دلیل وجود مشکلات اقتصادی از روستاها و شهرهای همجوار و استان اردبیل  شروع و به شهر آستارا و لوندویل و حتی روستاها  سوق می یابد.

 مهاجرت روستائیان به شهرها در حالی به عنوان اصلی ترین عامل توسعه حاشیه نشینی در شهرها به ویژه آستارا  یاد می شود که در سالهای اخیر به دلیل نبود اشتغال و بیکاری، نبود واحدهای تولیدی و صنعتی مادر در آستارا  باعث توسعه بیش از اندازه حاشیه این شهر آستارا و لوندویل و حتی روستاسازی مصنوعی  شده است.

 ساخت و سازهای غیر مجاز و رشد حاشیه نشینی نه تنها چهره و سیمای شهر آستارا و لوندویل و روستاها و بخصوص شهر آستارا  را به هم می ریزد بلکه باعث ایجاد مشکلات و معضلات متعدد اجتماعی و شهری نیز  شده است

 مهمترین علل و عوامل ایجاد پدیده حاشیه‌نشینی را عدم حمایت از بخش کشاورزی و دامداری و عدم نظارت در ساخت و ساز غیر مجاز در محدوده بخش مر كزی و لوندویل است بطوریكه در كنار شهرك مهدی و عباس آباد ..شهرك های مهاجرین یا مصنوعی ساخته شده و اكثریت هم بدون پروانه ساخت چون این محدوده ها درمحدوده شهردار یها نیست ..افراد بدون مجوز و كابری خانه سازی در شالیزارهای شهر شده است می توان از بین رفتن هكتارها زمین كشاورزی و تبدیل آن به شهرك مصنوعی و غیر قانونی كه بدون پروانه ساخت و بدون نظارت دهیاری و بخشداریها انجام می شود..

 اکثر مردم حاشیه نشین شهر استارا و لوندویل بخصوص آستارا را روستاییان شهرستان آستارا و شهرستان تالش  و استان اردبیل مهاجر کننده تشکیل می دهند

برنامه ریزی را یکی از راهکارهای مقابله با توسعه مناطق حاشیه نشین  است که می بایست از سوی جمعی از نهادهای اجرایی و نظارتی  دخیل، صورت گیرد و متاسفانه در سكوت مطلق انجام می شود

فرمانداری  بعنوان ریس شورای اداری  و شورای تامین شهرستان  موظف هستند با تشکیل جلسه نسبت به اقتضائات شهره استارا  و لوندویل و.. موضوعات حاشیه نشینی شهر استارا و لندویل  را مورد بررسی  قرار دهد وجلوی حاشیه نشینی و ساخت ساز غیر مجاز در شالیزارهای شهر استارا و لوندویل گرفته شود.. نمونه اش شهرك های مصنوعی در بخش مر زكی زیاد است كه درحاشیه كمربندی  یا روبری دانشگاه آزاد و..ساخته ش ده و یا در حال ساختن هستند بدون پروانه ساخت و مجوز و كاربری..

نظارت دستگاه ها در حاشیه نشینی نیازمند توجه بیشتر است و لازم است دستگاه های خدمات رسان از جمله شهرداران و دهیاران  و بخشداران آستارا و دستگاه های نظارتی  در اعمال قانون توجه بیشتری داشته باشند در غیر این صورت با انبوه شدن مشکلات اعمال قانون سخت و سبب عقب نشینی دستگاه های دولتی می شود که این روند مطلوب نبوده و نیاز است هر اقدامی به موقع و با انجام مطالعات کارشناسی انجام شود.

قانونگذاران به تمام دستگاه های مد نظر در ساماندهی حاشیه نشینی اختیاراتی داده است که متاسفانه بیشتر آنها اعمال نمی شوند بنابراین نیاز است دستگاه های اجرایی از جمله فرمانداری و بخشداران و دهیاران وشهرداران  با جدیت وارد عمل شده و به دنبال ارائه راهکار باشند.

جلوی این حاشیه نشینی در لوندویل و‌استارا گرفته شود..وقتی مثال وارد شهرك نصرنیا 0 شهرك مصنوعی ) كه  بالای چند هزار جمعیت دارد می شود.. با خودرو نمی توانی از كوچه رد شوی چون حریم رعایت نشده و ساخت و ساز غیر مجاز بوده استو موارد زیاد است ..

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اختیارات مدیران گیلانی به مسئولان (قایم مقامی )آستارا تفویض شود- تاسیس فرمانداری ویژه

اختیارات مدیران گیلانی به مسئولان آستارا تفویض شود

نماینده آستارا در مجلس گفت: به دلیل دوری مسافت آستارا با مرکز استان، بخشی از اختیارات مدیران گیلانی به مسئولان آستارا تفویض شود تا انشا الله با تاسیس فرمانداری ویژه این معضل بزرگ مردم مرزنشین و ویلایت مدار آستارا حل گردد.

صفر نعیمی‌رز عصر امروز در جمع مدیران علوم پزشکی گیلان،اظهار کرد:بنده به نوبه خود و به نمایندگی از مردم بیدار و قدردان شهرستان مرزی آستارا از حضور ارزشمند سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و قائم مقام وزیر در استان در شهرستان آستارا تشکر می‌کنم.

وی افزود :شهرستان مرزی آستارا به دلیل مرزی بودن با کشور جمهوری آذربایجان و در نگاه دیگر همسایه با چندین کشور خاکریز نخست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بروز کوچکترین مشکل در این شهرستان از دید کشورهای همسایه همجوار را از دید مجموعه نظام اسلامی می‌دانند،گفت: شهرستان مرزی آستارا در حوزه بهداشتی و درمانی با مشکلاتی روبرو است که امیدواریم با تلاش شبانه‌روزی مدیر توانمند و جوان و ارزشمند در رأس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و کمک دانشگاه علوم پزشکی گیلان این مشکلات مرتفع شود.

نعیمی‌رز با اشاره به اینکه مردم این شهرستان مردمانی قدردان و بیدار و قدرشناس هستند، خاطر نشان کرد:در حوزه مدیریتی انتقال مشکلات به مسئولان استانی کافی نیست بلکه پیگیری این مشکلات و رفع آن می‌تواند اقدام خوبی در رفع این معضلات باشد.

وی با اشاره به دوری مسافت این شهرستان از مرکز استان از استاندار و مدیران كل ادارات گیلان خواست تا با تفویض اختیار نسبت به رفع برخی موارد اداری و آسایش و رفاه حال مردم این شهرستان اقدام شود.

نماینده آستارا در مجلس، مسئولیت‌ها را میدانی برای آزمایش و امتحان الهی ذکر کرد و گفت:از اینکه مسئولیت داشته باشیم نباید خوشحال باشیم زیرا این مسئولیت‌ها رفتنی هستند و تنها چیزی که می‌ماند خدمت به مردم است.

 

نعیمی  گفت:امیدواریم با تلاش مدیر ان  در دولت تدبیر و امید این شهرستان که از جوانان ارزشی و متعهد است با همکاری و تلاش شبانه‌روزی بتوانند مشکلات را پیگیری و در جهت رفاه و آسایش مردم گام اساسی بردارند.

 وی در خاتمه درخواست دوباره خود در خصوص تاسیس فرمانداری ویژه استارا تاكید نمود  و افزود تنها ترین راه حل معضلات و مشكلات در رشهرستان آستارا  استقرار فرمانداری ویژه آستارا می باشد  وب ا توجه به مسافت 200 كلیومتری و جمعیت متغییر گردشگردی استارا این امر شدنی می باشد

به گزارش درد نیوز :بندر  آستارا جزو بیست شهر گردشگر كشور است و مرز مشتر مرزی و دریایی به اروپا دارد و سالانه بالای 6 میلیون گردشگر از استارا بازدید می كنند.


نماینده مردم آستارا در مجلس خبر داد:افتتاح شعبه‌های اداره‌های گیلان در لوندویل

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ار افتتاح تمام شعبه‌های اداره‌های گیلان در لوندویل خبر داد.

صفر نعیمی‌رز با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای شهر لوندویل اظهار کرد: با پیگیری‌های لازم تمام شعبه‌های اداره‌های گیلان در لوندویل افتتاح می‌شود.

وی افزود: تاکنون موفق شده‌ایم شعبه‌های بهزیستی، کمیته‌امداد، آب و فاضلاب شهری و برق را در شهر لوندویل راه‌اندازی کنیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس اضافه کرد: امیدواریم با پیگیری بنده و فرماندار آستارا شاهد افتتاح شعبه‌های اداره‌ها، حوزه انتظامی و دادگستری در آینده باشیم.

وی با بیان اینکه در کار گروه مشاوران دفتر نماینده نگاه ویژه به بخش و شهر لوندویل است، خاطرنشان کرد: ما درصدد هستیم محرومیت را در لوندویل ریشه‌کن کنیم.

نعیمی‌رز از همکاری خوب و سازنده شورای شهر و شهردار لوندویل و فرماندار آستارا و روسای اداره‌ها در راستای توسعه و عمران لوندویل قدردانی کرد.

 

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخش و شهر لوندویل با داشتن نیروهای علمی و تخصصی تحصیلکرده و ظرفیت طبیعی یک شهر و بخش ساحلی، کوهستانی و گردشگری است.

وی متذکر شد: با مدیریت علمی و تخصصی می‌توان لوندویل را به قطب گردشگری و توریستی در گیلان و کشور تبدیل کرد.

وی در خاتمه : از استاندار گیلان خواست  تا زمینه تاسیس فرمانداری ویژه در استارا را مهیا نماید وی تاكید كرد :  تا فرمانداری ویژه مراحل را طی كند باید مدیران كل  گیلان قایم مقامی اداره كل در آستارا را به ادارات انجام دهد و بعضی اداره كل ها از جمله سازمان صنعت و معدن و استاندار  این كار را برای رفاه شهروندان‌استارا انجام داده اند امیدوارم بقیه اداره كل بخاطر مسافت 200 كلیومتری استارا از م كز برای رفاه حال مردم مرزنشین آتسارا انجام دهند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو